A középiskolások szín- és filmművészeti vetélkedőjét április 17-én tartották meg Zentán. Az eredmények:
AZ ELŐADÁSOK DÍJAI:
A legjobb előadás:
7kosztoLÁNY (Szabadka)
ÖNBIZALOM?! ÉBRESZTŐ! GENERÁCIÓS GYÓGYTERÁPIA 7 KÉPBEN
Kiss Márton: Pilonon című drámája alapján
Szereplők: Dimitrov Nikoletta, Fejős Nelli, Fekete Mária, Gulyás Gabriella, Imamović Ines, Szabó Regina, Vajda Stella
Rendező: Kučov Boris (Felkészítő tanárok: Berényi Emőke, Tóth Ágota)
A klasszikus mű innovatív újraértelmezéséért járó díj:
Zsebtársulat (Szabadka)
PROMÉTHEUSZ LIGHT
Kollektív munkáért járó díj:
KÖZÉPISKOLÁSOK DIÁKOTTHONA (Szabadka)
„ALATTAD A FÖLD, FÖLÖTTED AZ ÉG, BENNED A LÉTRA”
Legjobb női szereplők:
Szabó Regina
7kosztoLÁNY (Szabadka)
ÖNBIZALOM?! ÉBRESZTŐ! GENERÁCIÓS GYÓGYTERÁPIA 7 KÉPBEN
és a A Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület KÉK CINKÉK irodalmi csoportja (Csóka)
„ÉN MENNI KÜLFÖLD” című előadásban nyújtott előadásért
Hajdú Sára
tempera(MO)mentum (Újvidék)
Ad De Bont: MIRAD
Legjobb férfi szereplők:
Kállai Ferenc
ZENTAI MAGYAR KAMARASZÍNHÁZ DIÁKSZÍNJÁTSZÓI (Zenta)
VARIÁCIÓK EGY KAPCSOLATRA
Budinčević Krisztián
Népkör Fabula Rasa Színjátszó Grund (Szabadka)
William Shakespeare: SZENTIVÁNÉJI ÁLOM
KÜLÖNDÍJAK:
A Zentai Magyar Kamaraszínház előadásának megtekintése:
Népkör Fabula Rasa Színjátszó Grund (Szabadka)
A Szabadkai Népszínház előadásának megtekintése:
tempera(MO)mentum (Újvidék)
A szabadkai Kosztolányi Dezső Színház előadásának megtekintése:
ADAI SZÍNTÁRSULAT (Ada)
Az Újvidéki Színház előadásának megtekintése:
A Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület KÉK CINKÉK irodalmi csoportja (Csóka)
A szabadkai Gyermekszínház előadásnak megtekintése:
ZENTAI MAGYAR KAMARASZÍNHÁZ DIÁKSZÍNJÁTSZÓI (Zenta)
Tanyaszínház különdíj, részvétel az idei előadásban:
Pásztor Dániel
ZENTAI MAGYAR KAMARASZÍNHÁZ DIÁKSZÍNJÁTSZÓI (Zenta)
VARIÁCIÓK EGY KAPCSOLATRA
Részvétel a Vajdasági Magyar Amatőr és Diákszínjátszók Nyolcadik táborában 2015. július 12-19
Horváth Blanka
A Kosztolányi Dezső Színház Színházi Műhelye (Szabadka)
INTERCUTTING
A Képes Ifjúság különdíja (éves előfizetés):
Ábrahám Máté
A Kosztolányi Dezső Színház Színházi Műhelye (Szabadka)
INTERCUTTING
FILMEK:
A legjobb film:
BOLYAI FILMMŰHELY (Zenta)
A KÜLDETÉS (22:00)
Forgatókönyvíró: Körmöci Norbert
Operatőr: Börcsök Norbert, Boros Róbert, Körmöci Norbert, Tóth Bálint
Vágó: Szremkó Bettina, Körmöci Norbert
Rendező: Körmöci Norbert
Animáció alkalmazásáért járó díj:
(Magyarkanizsa)
OKOS VILÁG (3:12)
Forgatókönyvíró: Sleiher Denisz
Operatőr: Sleiher Denisz
Vágó: Sleiher Denisz
Rendező: Sleiher Denisz
Operatőri díj:
Börcsök Norbert
Tekints meg kapcsolódó képgalériánkat, Szerda Zsófi további felvételeit is!